Dieta odchudzająca a miód

Witam, czy na diecie odchudzającej jest dopuszczalny miód? W jakich proporcjach? Czy wypicie rano szklanki wody z łyżką miodu i cytryną (przygotowanego poprzedniego dnia z zimnej wody) sprzyja utracie kilogramów ?

Nie ma żadnych dowodów naukowych na skuteczność takiego postępowania. Miód jest dozwolony w diecie, ale proszę pamiętać, że nie różni się on kalorycznością od cukru, a zatem należy go spożywać w umiarkowanych ilościach. Dopuszczalna ilość miodu w diecie zależy od przyjętego systemu reduckyjnego i od tego jaka jest podaż energetyczna z innych produktów spożywczych.

Najważniejsze żeby dieta była dobrze zbilansowana. Jeśli miód jest odpowiednio wkomponowany to nie ma żadnych przeciwwskazań aby go spożywać. Można go np. używać zamiast cukru.

Picie wody sprzyja utracie kilogramów. Najlepiej jednak pić wodę czystą lub z owocami, np. z cytryną, malinami.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Miód na pewno nie ma żadnych właściwości pomagających zgubić zbędne kilogramy. Niemniej jest zdrowym produktem i w niewielkich ilościach może pojawiać się w diecie ale raczej jako dodatek do jogurtu czy sosu do sałatki a nie rozpuszczony w wodzie. Taki rozpuszczony w wodzie powoduje wahania poziomu cukru i wydzielanie insuliny powodującej gromadzenie tkanki tłuszczowej.

Witam jeżeli dieta jest dobrze zbilansowana to niema powodów aby go nie stosować.Jest on zdrowym produktem.
Pozdrawiam