Jaką dietę stosować by zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej?

Witam. Chcę schudnąć jednak nie wiem jak wziąć się za odpowiednie żywienie, które doprowadzi do utraty tkanki tłuszczowej i wzrostu budowanych przeze mnie mięśni. Mógłby ktoś podpowiedzieć mi jak jeść? Z góry dziękuję!

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Warto na początek dopasować ilość kalorii, białek, tłuszczu i węglowodanów w ciągu dnia. Kalorie obliczamy z dostępnych wzorów. Białka obliczamy jako 1 g/ kg masy ciała (przy zwiększonej aktywności ok. 1,2 - 1,4 g/ kg masy ciała), tłuszcze 25 - 30 %, natomiast resztę powinny stanowić węglowodany.

Podstawę diety powinny stanowić węglowodany, głównie złożone, które dostarczą energii do wysiłku fizycznego. Węglowodany złożone to: kasze, ryż, pełnoziarnisty makaron. Dieta powinna dostarczać ponadto pełnowartościowego białka: chude mięso głównie kurczak, indyk. Dwa razy w tygodniu zamienić na rybę lub strączkowe. Proszę nie zapominać o nabiale - ok. 3 porcje w ciągu dnia, który dostarczy wapnia oraz oczywiście o owocach - ok. 300 g i warzywach - ok. 500 g/ dzień. Tłuszcz jako symboliczny dodatek to posiłków w postaci oleju rzepakowego, oliwy z oliwek, awokado czy orzechów.

Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej dobrze jest wprowadzić aktywność typu: szybki marsz, biegi, jazda na rowerze, rolki, pływanie.
Pozdrawiam, www.dietifit.pl