W jaki sposób można schudnąć i ile czasu trzeba, aby zgubić zbędne kilogramy?

Mam za duzy cholesterol,lipidy,mam lek lipanthyl na cholesterol i lipidy.Chcialbym schudnac,nie wiem w jaki sposob i ile czasu potrzeba by schudnac? Spaceruje duzo i biegam a w domu jakie cwiczenia wykonac?

Witam.
Proszę zaczynać każdy dzień od śniadania.
To najważniejszy posiłek – uruchamia spowolnioną w ciągu nocy przemianę materii. Solidne śniadanie zapewni ci energię na pierwszą połowę dnia, a także odpowiednio wysoki poziom glukozy. Dzięki temu dotrwasz do obiadu (ten z kolei ma być najbardziej kaloryczny) i ani razu nie skusisz się na tuczące przekąski.
Zjadać 5 posiłków dziennie.
Unikać pokus między posiłkami.Batonik, drożdżówka, banan – i już uzbiera się ok. 500 dodatkowych kalorii. Podjadaniem między posiłkami mobilizujesz układ pokarmowy do nieustannej pracy, a to, co zjesz, odłoży się w postaci tłuszczu. Jeśli musisz, sięgnij po kilka orzechów, garstkę pestek z dyni lub słonecznika. Tylko odrobinę, bo to bardzo kaloryczne przekąski.
ostatni posiłek zjadaj 3-4 godziny przed snem.Syta kolacja (bo niewiele jadłaś w ciągu dnia i wieczorem chcesz nadrobić) to potężny grzech. Jeszcze przed zakończeniem trawienia (organizm potrzebuje 2,5–3 godzin) kładziesz się spać. Podczas snu wszelkie procesy
życiowe, w tym przemiana materii, są spowolnione. Efekt murowany: ciężki sen i dodatkowe kilogramy.
Prozę pamiętać o aktywności fizycznej.Aktywność fizyczna to najlepszy sposób na przyśpieszenie przemiany materii. Organizm potrzebuje energicznego spaceru aż do marszobiegu, pływania, ćwiczeń fitnessowych, pedałowania na rowerze, jazdy na rolkach, nordic walking. Trening powinien trwać ponad 30 minut, gdyż dopiero po tym czasie organizm zaczyna spalać tłuszcz.
Jedz wszystko, ale z umiarem
Potrzebujemy wszystkiego po trochu. Nie wolno więc pozbawiać organizmu tłuszczu ani węglowodanów.
Ale z pewnymi zastrzeżeniami. Ogranicz tłuszcz zwierzęcy, postaw na roślinny. Jeśli nie możesz obejść się bez mięsa, wieprzowinę i wołowinę zastąp drobiem (bez skóry) i rybami. Zrezygnuj ze śmietany, masła i żółtych serów. Po południu (od 16) unikaj węglowodanów prostych, wybieraj złożone: pełnoziarnisty makaron, ciemny ryż.
Należy pamiętać o piciu wody.
Prawidłowy spadek masy ciała to od 0,5-1kg na tydzień.
Pozdrawiam Monika Konieczna