Jak skutecznie zmniejszyć wagę w wieku 35 lat?

Witam mam 35 lat 175 wzrostu wagi 80. Czwiczę 3 razy w tygodniu chciałbym zgubić trochę wagi. Mam takie pytanie , ile na posiłek mogę maksymalnie przyjąć węglowodanów , tłuszcz oraz oraz białka żeby mi się to nie odkładam niepotrzebnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
Pana całkowita przemiana materii, czyli tyle ile powinien Pan jeść aby nie tyć ani nie chudnąć, to ok. 2500-2600kcal. Około 30% tej energii powinno pochodzić z tłuszczu co oznacza 84g tłuszczu dziennie, 60% powinno pochodzić z węglowodanów tzn. powinien Pan jeść dziennie ok. 375g węglowodanów dziennie, ok. 10% powinny stanowić białka, co oznacza ok. 62g białka dziennie. Te ilości makroskładników należy podzielić na posiłku, które zjada Pan w ciągu dnia.
Pozdrawiam,
Karolina