Analiza składu ciała i kilokalorie

Mam pytanie czy dobrze są rozpisane kalorie? Czy coś muszę zmienić? Dane: wiek 25 waga 96 wzrost 187 IBM 27,45 poniższe pomiary były robione 2miesiące temu tkanka tłuszczowa 33,5 mięśniowa 31,1 trzewiowa tkanka tłuszczowa 9 Podstawowej przemiany materii 2146,2 Doliczenie aktywności 3004,68 Redukcja 3004,68-300=2704,68 podział na makroskładniki: Białko 30% = 811,404/4 = 202,851g Węglowodany 50% = 1352,34/4 = 338,085g Tłuszcz 20% = 540,936/9 = 60,104g 5 posiłków:30% 10% 20% trening 30% 10%

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wydaje sie ze powyższa analiza składu ciała i schematu żywieniowego wydaje sie jak najbardziej prawidłowa. Pozdrawiam

Jeśli chce Pan schudnąć to przy redukcji o 300kcal będzie to bardzo długo trwało. W diecie jest też za dużo białka i za mało tłuszczu.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Szanowny Panie,
Rozkład wydaje się być prawidłowy poza 2 elementami: 1. Proponowałbym zwiększyć deficyt energetyczny do 500-750 kcal; 2. W diecie jest zbyt dużo białka, powinno to być 15% (maksymalnie 20%) - procent powinien być przesunięty lekko w stronę tłuszczu - do 25% i węglowodanów.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl