Analiza składu ciała u 25-latki

Witam, mam25 lat jestem kobieta waze 60kg przy wzroscie 158cm. Ile powinnam schudnac

Witam,
na podstawie dostarczonych przez Ciebie danych (masa ciała i wzrost) mogą jedynie stwierdzić, że Twój wskaźnik BMI mieści się w granicach właściwych dla poprawnej masy ciała (wynosi 24). Z tego punktu widzenia, nie ma powodu żebyś pozbywała się kilogramów. Jeżeli jesteś niezadowolona ze swojej figury, to powinnaś raczej spróbować ją korygować poprzez odpowiednie ćwiczenia (na temat których bliżej nic Ci nie umiem powiedzieć, ponieważ jestem dietetykiem). Możesz się też zdecydować na spotkanie z dietetykiem/doradcą żywieniowym i poddanie się bardziej szczegółowej analizie stanu odżywienia.
Pozdrawiam
Dorota Barańska

Szanowna Pani,
Na podstawie tych danych można jedynie obliczyć wskaźnik BMI, który wynosi 24 i mieści się on w zakresie "norma". Na jego podstawie nie ma wskazań do zmniejszania masy ciała.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl