Jaką dietę stosować w cukrzycy ciążowej?

Witam! Jestem w 35. tygodniu ciąży i od 2 miesięcy na diecie. Mam się badać godzinę po posiłku i nie przekraczać 140 mg dl. Ale ostatnio zauważyłam, że moje wyniki po niektórych posiłkach bardziej kalorycznych są niższe od tych mniej kalorycznych albo przybliżone. Np. zjadłam na obiad porcję frytek, kotleta schabowego, ogórek kiszony i 3 kostki czekolady i postanowiłam sprawdzić, jak spadek cukru wygląda na przełomie godziny, i tak po 20 min było - 140, 40 min - 131, 60 min - 117.

W związku z tym moje pytanie brzmi, czy spokojnie mogę jeść taki posiłek, który po godzinie daje dobry wynik? Czy też na zdrowie dziecka jednak ma to jakiś wpływ co jem, mimo, że wynik po godz. jest ok? Bo przyznam, że ostatnio coraz bardziej sobie pozwalam a nie chciałabym zrobić krzywdy dziecku. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawidłowa dieta w ciąży jest bardzo ważna, a w Pani przypadku dobrze dobra dieta jest podwójnie ważna.

Składniki powinny być tak dobrane, aby dostarczać Pani i dziecku odpowiednich ilości składników odżywczych, a równocześnie nie powinny podnosić zbytnio poziomu glikemii.

Proszę starać się spożywać rzeczy wartościowe, bogate w minerały i witaminy. Konieczne jest unikanie cukrów prostych oraz tłuszczów nasyconych. Korzystniej jest spożywać produkty gotowane lub duszone, a nie smażone.

Do końca zostało już bardzo niewiele czasu, proszę spróbować ponownie przestrzegać zaleconej diety.

Życzę szczęśliwego rozwiązania.

Pozdrawiam