Jaka jest przyczyna tych wielu dolegliwości?

Witam. Mam 20 lat. Od 3tyg mam bardzo niepokojące objawy. Ogólnie jestem zdrowa poza tym że mam stwierdzona kamicę nerkową (kilka lat) (biore rowatinex 3x dziennie od niecalego miesiąca) 3tyg temu trafiłam do szpitala z pierwszym napadem kolki krwiomoczem i "urodziłam" kamyk. (Po wypisie zażywałam 2x dziennie lek NO SPA oraz antybiotyk CYCLONAMINE tez 2x dziennie) i 2tyg później (tydzien temu) zachorowałam na grypę gdzie objawy były typowe. Zaczelo sie od bólu gardła potem goraczka ktorą zbijałam GRIPEX 3x dziennie i witaminą C (2-3 tabletki). 4 dni temu mialam wpadkę w trakcie stosunku i wzielam jedną tabletkę "po" ELLAONE która do tej pory nie dawala zadnych skutków ubocznych .Na koniec został sam kaszel który od kilku dni zrobił się niepokojąco dziwny (trwa już 6dni). Kaszel naprzemiennie jest mokry i suchy. Kaszle zieloną flegmą albo zwyczajnie jest duszący. Czuje dyskomfort przy oddychaniu i kaszle doslownie cały czas. Dzisiaj zaczęły się zupełnie nowe objawy doszło uczucie spływającej wydzieliny z tyłu gardła. Podczas jedzenia poczulam ból w żuchwie i poczulam spuchniecie wezła chłonnego po prawej stronie (rok temu mialam pierwsze zapalenie slinianki leczone antybiotykiem bez nawrotu). Pod językiem pojawila sie dziwna boląca grudka z której wyszedł potem kamyk wielkości 2mm. W nocy pojawilo sie zaczerwienienie oczu i łzawienie prawego oka. Z kącika prawego oka zaczeła wychodzić wydzielina przypominająca ropę (zielonkawy kolor) Oko boli tak jakby mialo zaraz doslownie wybuchnąć. Dodam że nigdy nie mialam kamicy ślinianki , zapalenia zatok , zapalenia spojówek Jedynie 2x w zyciu mialam zapalenie płuc z oskrzelami Partnera seksualnego mam tylko jednego (wpadka z chlopakiem ze stazem 2 lata) Od kilku miesiecy regularnie pływam (duzo nurkuje tez) Chcialabym wiedzieć co mi moze dolegac? Do jakiego lekarza wybrać się najpierw? Naprawdę się niepokoję

Przede wszystkim wyleczyć infekcje górnych dróg oddechowych (wiele wskazuje na etiologię bakteryjną), dlatego należy rozpocząć od wizyty w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu. Prawdopodobnie konieczna będzie antybiotykoterapia (cyklonamina nie jest lekiem przeciwdrobnoustrojowym). Następnie zgłosić się do otolaryngologa, w celu ustalenia przyczyny kamicy sliniankowej (pierwszą przesłanką wskazującą na to rozpoznanie był ból żuchwy, ostateczną powstanie i ewakuacja kamienia). Należy sprawdzić, czy pozostałe gruczoły ślinowe nie są objęte procesem patologicznym (badanie fizykalne, USG/TK!lub RTG) Następujące po sobie kamice 2 układów wskazują na problem ogólnoustrojowy. Najczęściej występującą przyczyną jest zbyt mała ilość przyjmowanych płynów, kolejną kumulacja wapnia (proszę więc oznaczyć stężenie tego pierwiastka, całkowite i w formie zjonizowanej w surowicy krwi). Jeżeli dolegliwości będą miały charakter nawrotowy, warto skonsultować się wtedy z reumatologiem i wykluczyć zespół Sjogrena.