Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest skuteczność antykoncepcji po łyżeczkowaniu?

Dzień dobry, mam pytanie. Zostałam wyłyżeczkowana, ponieważ po porodzie zostały we mnie resztki łożyska, było to 9 tyg. po porodzie. Po całym zabiegu moja doktor stwierdziła, że mogę od razu zażyć tabletki antykoncepcyjne, więc tak zrobiłam. Po zabiegu przyjmowałam antybiotyk, tabletki rano a wieczorem tabletkę antykoncepcyjna. Po tygodniu przyjmowaniu tabletek współżyłam. Czy jest to możliwe, abym zaszła w ciążę, ponieważ po skończeniu opakowania jest już 5. dzień a okresu dalej nie mam? Proszę o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Przyjmowany przez Panią antybiotyk może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, dlatego przez okres terapii oraz 7 dni po zakończeniu jej powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie lub wstrzymać się od współżycia. Ponieważ współżyła Pani w tym "niezabezpieczonym" okresie, istnieje pewne prawdopodobieństwo ciąży. Proszę wykonać test ciążowy tuż przed rozpoczęciem kolejnego opakowania tabletek i ponowić go po tygodniu, jeśli wynik będzie negatywny.

Ryzyko zajścia w ciążę nie było jednak duże. Możliwe, że brak krwawienia jest przypadkowy, sytuacja taka może czasem mieć miejsce podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy