Jaką metodę leczenia ortodontycznego wybrać?

Stripping czy bihelix? Mam stłoczenia, dwie opcje leczenia u dwóch ortodontów. Boję się, że po bihelixie będę mieć zęby wysunięte bardzo do przodu. Nie wiem co wybrac

Dzień dobry, wybór zależy od ustawienia zębów. Bihelix nie wypycha zębów do przodu. Jeżeli jest potrzebny do leczenia, to oznacza, że możemy wychylić zęby na boki i uformować łuk zębowy. Można połączyć obydwie metody, by wykorzystać zalety i strippingu i bihelixu, dzięki czemu osiągnąć stabilny efekt.