Jaka może być przyczyna omdleń?

Witam , mam 20 lat i od kilku lat mam pewien problem. Majac 13 lat zemdlalam w kosciele , poprostu nagle bez przyczyny zrobilo mi sie bardzo słabo i upadłam , kolejny taki incydent zdarzył sie gdy miałam 18 lat rowniez zemdlalam i raz jak stałam w ciasnym pomieszczeniu w kolejce, tez nie omal zemdlalam, od tamtej pory , troszke boje sie sama chodzic do kosciola oraz gdy jest jakis tlum ludzi np. W autobusie , i chcialam sie dowiedziec dlaczego miewam takie cos, czy Można to wyleczyc jakos?

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej ma pani omdlenia odruchowe/neurogenne/wazowagalne, które są spowodowane rozszerzeniem naczyń krwionośnych , powodu np wysokiej temperatury, tłumu ludzi, długotrwałego stania. Nie ma swoistego leczenia, powinno się po prostu unikać takich sytuacji, dbać o dobre nawodnienie.
Pozdrawiam