Jaka może być przyczyna zmian zachowania?

Nie jestem w stanie opisać całej mojej sytuacji bo zajęło by mi to miesiąc.Mam 27 lat i jestem wykończona życiem. Na nic nie mam siły choć często żeby je mieć piję alkohol konkretnie piwo od jakiegoś czasu nie zaczynam bez niego dnia. Ale zanim tak było też miałam mnóstwo strasznych objawów . wcześniej zamiatałam te problemy pod dywan ale teraz jestem przerażona moim stanem i chcę wiedzieć dlaczego tak się czuje.Kiedys byłam duszą towarzystwa, miałam pasję, wręcz przesadnie dbałam o sobie i o dom.a teraz, to koszmar. Zdążają mi się silne napady paniki wśród ludzi, myślę że wszyscy mnie obserwują i myślą o mnie jak najgorzej. Czasem nie jestem w stanie podpisać się w urzędzie itp.Trzesą mi się ręce a jak bardzo się denerwuje i nakręcam to trzęsie mi się głowa, bardzo się boje i mam chęć uciec. Czuję ogromny lęk przed ludźmi mimo że 5 minut wcześniej byłam pewna że jest ok.od około pół roku to bardzo,bardzo rzadko wychodzę z domu, jeśli już to jak jest ciemno bo nie czuje tak bardzo na sobie wzroku innych. Zdarza mi się siedzieć w ciszy w domu, nie otwierać drzwi ani nie odbierać telefonu od nikogo, czuję strach przed realizacją innych na moje samopoczucie. Czasami jak już zmusze się wybrać na zakupy czy coś to nie zawsze ale już coraz częściej cała drze, boję się, dretwieje mi twarz później ręce, nogi i jest mi słabo i bardzo źle widzę. Mam straszne doły, nic mnie nie cieszy.

Szanowna Pani,

Przykro mi z powodu przeżywanego przez Panią cierpienia. Rozumiem niepokoj o swoj stan zdrowia i pragnienie znalezienia odpowiedzi na pytanie o jego przyczynę.
Mam nadzieję, że uspokoi Panią wiadomość, ze przezywane przez Panią objawy są znane psychiatrii i istnieje na nie leczenie. To, co Pani opisuje pasuje do kilku jednostek chorobowych, żeby wymienić fobie społeczną jako jeden z nich. Istnieją sposoby leczenia takich objawów i zdecydowanie nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o skorzystaniu z pomocy lekarza psychiatry. Będzie on w stanie po rozmowie z Panią dokonać rzetelnej diagnozy i wprowadzić odpowiednią farmakoterapię, która powinna doprowadzić do zmniejszenia natężenia dolegliwości i przynieść Pani ulgę. Kolejnym krokiem jest podjęcie psychoterapii - która w połączeniu z leczeniem psychiatrycznym da Pani duże szanse na wyzdrowienie.
Obecnie wielu psychoterapeutów decyduje się na prace online (Np przez Skype) wiec jeżeli nie znajdzie Pani odpowiedniego specjalisty w swojej miejscowości, może Pani skorzystać tez z takiej możliwości.
Życzę powodzenia i powrotu do zdrowia