Lęk przed załatwianiem spraw urzędowych

Witam moim problemem jest lęk spowodowany załatwianie spraw urzędowych itp. chodzi o to, że jak muszę gdzieś w urzędzie wypełnić jakiś dokument albo sie podpisać dopada mnie jakiś strach nie wiem jak to opisać, po prostu nie potrafię niczego podpisać jak ktoś patrzy mi na ręce. Czasem, ale to naprawdę czasem udaje mi się, żeby jakoś to zablokować i pismo wychodzi nieładne ale uda mi się cokolwiek napisać .Nie wiem co mam robić dodam że leczyłam się i było dobrze, ale to znowu wróciło.

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Objawy, o których Pani pisze rzeczywiście mogą mocno utrudniać życie. Jeżeli pisze Pani, że była już kiedyś poddana terapii, która była skuteczna, to dobrym rozwiązaniem może być ponowne skorzystanie z pomocy terapeuty. Objawy lękowe, lęk społeczny można skutecznie leczyć. Powodzenia.

Witam
Nie napisała Pani czy było to leczenie farmakologiczne czy psychoterapią. Prawdopodnie były to leki. Sugerowałabym żeby skorzystała Pani z psychoterapii. Z mojego doświadczenia wynika, ze psychoterapia jest najlepszym sposobem leczenia zaburzeń lękowych. W trakcie psychoterapii może pani między innymi nauczyć się jak sobie radzić z lękiem, jak pracować nad jego wyeliminowaniem.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak