Jaka terapia będzie dla mnie najlepsza?

Witam. Od paru lat mam mrowienia jąder gdy myślę o swojej seksualności i ogólnie o problemach. Mam je również podczas stresu i leku. Najczęściej pojawiają się podczas mocnego rozmyślania i ogólnie bardzo często się pojawiają. Brałem kiedyś na to leki od psychiatry który stwierdził nerwice lękowa. Zalecił mi również psychoterapię. Planuję powrót do lekarza i leków ale chciałbym się dowiedzieć jaki temat terapii mam podjąć? Czy to raczej jest rozmowa z seksuologiem czy psychoterapeuta? Jak wybrać psychoterapeutę? Dodam również że odczuwam lekka fobie społeczna. Zatyka mnie w gardle gdy mam przejść np przez pasy albo gdy mam jakieś zadanie do wykonania gdy ktoś na mnie patrzy. Albo gdy mijam się z kimś w pracy zwłaszcza z facetami to też mnie zatyka w gardle. Jestem homo, tzn mam stosunki seksualne z mężczyznami to może dlatego tak mam? Albo może nie jestem homo i się oszukuje? Już sam nie wiem co o tym myśleć. Problem jest niestety jeszcze w tym że jestem za granicą, ale planuje przeprowadzkę bliżej kraju dla rozwoju i też właśnie psychoterapii. Czuje się z tym naprawdę dziwnie i nie wiem co mam robić.

Witam Pana,

proszę rozważyć psychoterapię u osoby, która jest seksuologiem i pracuje w paradygmacie poznawczo - behawioralnym z elementami Terapii zaangażowania i akceptacji. z wyrazami szacunku, Bożena Waluś