Jaki rodzaj diety powinienem zastosować?

Dzień dobry, Jaką dietę stosować? Zalecenia a może konkretne posiłki - zestawienie na cały dzień. - nietolerancja pokarmowa na gluten (pszenica) - WZW B (badania ilościowe wirusa: / spadek 2019. IX. - 2.140 jednostek 2020. I. - 1.960 jednostek - po zjedzeniu większej ilości słodyczy, chleba żytniego głośniej strzela w stawach (głównie) skokowych. Podobno mój organizm nie metabolizuje do końca węglowodanów. Dieta ketogeniczna czy Furhmana? Orzechy są OK? Z góry dziękuję,

Witam serdecznie,
niestety żaden profesjonalny dietetyk nie wyśle Panu konkretnych posiłków i szczegółowych zaleceń przez internet mając jedynie taka ilość informacji na Pana temat. Potrzebny jest szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz pomiary składu ciała. Nie wiemy nic na temat Pana zapotrzebowania energetycznego wynikającego ze wzrostu, masy ciała i aktywności. Z pewnością jeżeli jest nietolerancja na gluten powinien Pan wprowadzić dietę bezglutenową a ze względu na ograniczenie rozkładu węglowodanów zmniejszyć ich liści. Jeżeli nie ma Pan alergii czy nietolerancji pokarmowych na orzechy to można je zjadać.
Widzę, że jest Pan z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk