Jaki specjalista ustala zmiany organiczne w CUN?

Witam, mam ogromną prośbę o odpowiedzi na kilka pytań, w tym: 1/ Kto (psycholog, psychiatra, neurolog) i na podstawie czego i jak ustala zmiany organiczne w CUN * 2/ Na podstawie czego psycholog określa organiczne zaburzenia osobowości ze skłonnościami do myślenia paranoicznego i reakcji depresyjnych * 3/ Na podstawie czego psycholog określa obniżone zdolności spostrzegania, zapamiętywania, przypominania i odtwarzania spostrzeżeń * 4/ Na podstawie czego psycholog ustala tendencje do wypełniania luk pamięciowych treściami zmyślonymi oraz posługiwanie się kłamstwem celem osiągnięcia własnych korzyści* 5/ Na podstawie czego stwierdza psycholog, że pokrzywdzony kłamie? * 6/ Jak udowodnić psychologowi że złośliwie przypisuje opiniowanemu: gubienie się w swoich stwierdzeniach, zbaczanie z tematu, gubienie wątku, nie rozumienie sensu pytań, nie odpowiadanie wprost na pytania, chaotyczność* Dopisy do powyższych gwiazdek * (w punktach 1, 2, 3, 4, 5, 6) * czy wystarczy sama obserwacja w trakcie przesłuchania pokrzywdzonego , czy niezbędne są jednak jakieś badania, jakie, czy istnieją jakieś standardy, przepisy literatura w tej materii (jeśli tak to jakie ) BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY ZA PODANIE ICH TYTUŁÓW I SPOSOBU DOSTĘPU DO NICH Jeżeli nie potraficie Państwo udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania będę wdzięczny za podanie właściwego adresu 
MĘŻCZYZNA, 78 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam Pana,
wskazana jest diagnostyka kompleksowa; neurologiczna, psychiatryczna i psychologiczna. Szczegółowe badanie przeprowadza się rezonansem magnetycznym. Organiczne zaburzenia osobowości obserwuje się w aspekcie poznawczym (intelekt), emocjonalnym oraz behawioralnym (zachowania). Kompleksowo można zbadać w Poradni Zdrowia Psychicznego, istotny jest wywiad kliniczny i badanie w obszarze neuropsychologicznym - są różne metody stosowane, na podstawie wyników badań powstaje rozpoznanie i ukierunkowane leczenie.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty