Na czym polega diagnoza psychologiczna?

Witam, leczę się psychiatrycznie od 9 miesięcy. Niedługo mam mieć robioną diagnozę psychologiczną. Na czym ona polega?

Na 2-3 spotkaniach psycholog przeprowadzi z Panią wywiad dotyczący historii życia i objawów. Przeprowadzi także serię zadań, testów, które mierzą poziom różnych umiejętności (np. wiedza o świecie, rozumienie sytuacji, myślenie matematyczne, analizowanie i odtwarzanie wzorów, sekwencji, zdolność zapamiętywania i ignorowania dystraktorów itp.) oraz określają typowe dla Pani problemy, sposoby reakcji w trudnych sytuacjach (testy osobowości, zazwyczaj w formie wybieranych samoopisów). Na podstawie badania psycholog tworzy opinię psychologiczną.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Przeważnie jest to spokojna rozmowa, tzw. wywiad z pacjentem. Niektórzy psychologowie stosują także testy psychologiczne. Generalnie nie ma się czego bać :-)