Na czym polega pomoc psychologiczna telefoniczna?

Witam!!! Chciałam się zapytać na czym polega pomoc psychologiczna telefoniczna? Czy to jest animowe? Czy ktoś o tej rozmowie się dowiaduje lub to się gdzieś zgłasza? Z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam.

Nie jestem zwolennikiem pomocy psychologicznej przez telefon, ponieważ kontakt z osobą pomagającą stanowi - moim zdaniem - kwintesencję pomagania. Istnieje coś takiego jak telefon zaufania, który jest formą interwencji kryzysowej; czyli otrzymuje się wsparcie informacyjne i można się wygadać. Jeżeli rozmowa jest nagrywana przed jej rozpoczęciem jesteśmy o tym poinformowani. Podejrzewam, że tego typu usługi - świadczone przez osoby prowadzące prywatne praktyki- nie są rejestrowane.

Pomoc psychologiczna to między innymi: promocja zdrowia, zapobieganie patologii, pomoc w rozwiązywaniu kryzysów rozwojowych, pomoc w rozwiązywaniu sytuacji traumatycznych i kryzysowych, pomoc w zmniejszeniu i usunięciu zaburzeń emocjonalnych.
Każda pomoc psychologiczna jest anonimowa bez względu na charakter. Zgłasza się tylko wypadki zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta lub innych osób.
Pozdrawiam.

Nikt poza specjalistą i dzwoniacym nie wie, że rozmowa miała miejsce. Może być to kontakt anonimowy. Jednakże taki rodzaj pomocy jest doraźny i nie może zastąpić tradycyjnej terapii. Pozdrawiam