Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kontakt telefoniczny męża z inną kobietą

Zostałam zdradzona przez męża 4 lata temu. Wybaczylam. Niedawno odkryłam że codziennie utrzymuje kontakt telefoniczny i sms z kobietą. Co zrobić? Napewno zaprzeczy wszystkiemu.nawet ja nie rozmawiam codziennie z przyjaciółka więc jest to dlamnie dziwne. Nadmieniam to jest żona kolegi męża.
KOBIETA ponad rok temu

Czy możemy się pozbyć kompleksów?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Rozumiem, że ze względu na wcześniejsze przykre doświadczenia i zdradę męża Pani zaufanie względem partnera jest ograniczone. Nie pochwalam, że kontroluje Pani telefon komórkowy męża, ale rozumiem, skąd wynika takie zachowanie. Systematyczny kontakt męża z kobietą, o której Pani napisała, nie musi oznaczać od razu ich romansu. Wiem, że bardzo się Pani boi. Rozumiem Pani lęki, obawy i wątpliwości. Niemniej jednak proszę postarać się zachować spokój i zapytać męża wprost, co oznaczają te częste SMS-y i rozmowy telefoniczne. Myślę, że spokojną rozmową będziecie w stanie sobie wszystko wyjaśnić. Nawet jak mąż zacznie coś kręcić albo będzie próbował się „wybielić”, to sądzę, że go Pani wyczuje. Poza tym, czy korzystali Państwo kiedykolwiek z pomocy terapeuty rodzinnego? Myśleliście Państwo kiedyś o terapii małżeńskiej?
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa z psychologiem, podczas której mogłaby Pani uzyskać wgląd , co Pani chce zrobić i czy chce cokolwiek robić z relacją małżeńską.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na skype.

Życzę Pani tylko udanych wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam,

Rozumiem, że sytuacja, którą Pani opisała budzi w Pani obawy szczególnie iż doświadczyła Pani już wcześniej zdrady. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie rozwiązywania sytuacji od rozmowy z mężem - szczerej, konkretnej, tak by mógł wyjaśnić częstotliwość tych rozmów.
Warto skorzystać również - (zwłaszcza, że w przeszłości doświadczyliście Państwo zdrady, co związane jest z cierpieniem) - z terapii małżeńskiej, na którą uczęszczalibyście Państwo razem a która może podnieść jakość Państwa związku, a także rozwiązać wiele niedomówień.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy