Urojenia dotyczące zdrady u męża

Witam serdecznie. Od trzech tygodni męczę się z mężem. Podejrzewa mnie o zdradę. Powraca ciągle do przeszłości, uroił sobie, że 15 lat temu miałam romans z "jakimś" mężczyzną. Jest przekonany, że widział jak zachowywałam się "bardzo czule" w stosunku do tego mężczyzny. Zabrał mi telefon a od kilku dni notorycznie odnotowywane są połączenia z nieznanego źródła. Podobna sytuacja miała miejsce 15 lat temu. To wszystko powraca. Co mam o tym sądzić? Proszę o radę, nie wytrzymuje nerwowo. Pozdrawiam.

Witam,

najlepiej by było gdybyście Państwo razem udali się na psychoterapię par. Wtedy spokojnie moglibyście sobie wyjaśnić swoją sytuację. Może się zdarzyć, że mąż nie będzie chciał skorzystać z takiej pomocy, a np. będzie chciał się skontaktować z lekarzem psychiatrą, wtedy warto z tego skorzystać. Zachęcam też Panią do szukania wsparcia psychoterapeutycznego dla siebie. W Koluszkach i Brzezinach znajdzie Pani dobrych specjalistów w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub w prywatnych gabinetach.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Jeżeli u męża występują stany obsesyjnej zazdrości, polecam terapię małżeńską, ktora w krótkim czasie może odmienić Waszą sytuację. Wszak po pierwsze postarajcie sie spokojnie porozmawiać .

Pozdrawiam

Franciszek Bartkiewicz

Witam,

Zdecydowanie polecana jest w Państwa przypadku terapia małżeńska, terapia dla par, w której można lepiej siebie zrozumieć nawzajem a także w razie potrzeby zdiagnozować ewentualne podejrzewane zaburzenia. Proszę jednak w tej kwestii szczególnie poszukać doświadczonego terapeuty zajmującego się tą tematyką.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek