Kontakt partnera z inną kobietą

Mój chłopak, z którym jestem blisko 5 lat utrzymuje kontakt tel i smsowy z pewną dziewczyną. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby ta dziewczyna nie nakłaniała Go kiedyś przeciwko mnie, stosowała pewne gierki i przysłowiowo wbijała mi nóż w plecy. Wielokrotnie próbowałam rozmawiać z Nim, by jednak zakończył znajomość, lecz wiecznie wynika z tego kłótnia. On twierdzi, że jestem zazdrosna, a mnie po prostu boli to, że utrzymuje kontakt z kimś, kto nie życzy Nam dobrze. Dodam, że nie ukrywa kontaktów.

Jeśli Pani niechęć jest adekwatna (dziewczyna rzeczywiście miała konkretne intencje wobec Pani), a partner nie akceptuje i nie respektuje Pani obaw- może to wywoływać konflikty. Może warto spotkać się we wszystkich zainteresowanych i sprawę spróbować wyjaśnić? Ważne, by taka rozmowa odbyła się na gruncie neutralnym, w spokojnym czasie i miejscu. A także by towarzyszyła jej atmosfera uwagi i szczerości (zamiast złości czy pretensji). Motywacją powinno być wyklarowanie sytuacji, które pozwoli Państwu cieszyć się związkiem, a chłopakowi i jego znajomej przyjaźnią bez zagrożenia. Skoncentrowanie na potrzebach wszystkich uczestników sytuacji i respektowanie uczuć i praw wszystkich pomoże w poradzeniu sobie z sytuacją.

Dzień dobry,
Skąd Pani wie, że znajoma Pańskiego partnera namawiała go przeciwko Pani? Że nie życzy Państwu dobrze?

Problem zazdrości to problem zaufania. Czy ufa Pani swojemu partnerowi?

W dobrych związkach partnerzy dbają o swoje potrzeby, potrafią pójść na kompromisy, a przede wszystkim ufają sobie.