Jak wyjaśnić zachowanie u partnera?

Mam problem z byłym partnerem. Od pół roku się nie widzieliśmy ponieważ porzucił mnie dla innej kobiety. Ostatnio jednak jego przyjaciel zaprosił mnie na spotkanie na którym był właśnie mój były. Mimo początkowej bariery udało nam się nawiązać dobry kontakt, zaprosił mnie do siebie na domówię mimo że ma dziewczynę i nie przeszkadzało mu że swobodnie poruszam się po jego domu i nocuje w pokoju obok. Dziwi mnie odnowienie jego kontaktu po takim czasie. Jak wyjaśnić jego zachowanie ?

Czy jest potrzebne jakiekolwiek wyjaśnienie? Być może jest to naturalny etap, w którym dwoje ludzi - po tym jak wygasną silne uczucia romantyczne - "potrafi" się ze sobą neutralnie dogadywać. I nie ma w tym nic nienaturalnego czy podejrzanego. Jeżeli jednak odczuwa Pani jakąś intrygę - najlepiej będzie zapytać ex chłopaka o to wprost. Zaoszczędzi sobie Pani czasu na domysłach i tworzeniu scenariuszy. Pozdrawiam.

Może być po prostu chęcią odnowienia kontaktu, bez poważniejszych podtekstów czy potrzeb. Ostatecznie zerwał relację partnerską, co oznacza, że nie chciał już związku, ale nie oznacza, że nie chciał kontaktu. Warto zastanowić się, czy taki układ Pani odpowiada i nie jest dla Pani raniący (nie daje fałszywych nadziei?), a także co Pani czuje do byłego partnera? Odpowiedzi pozwolą Pani także odnaleźć się w tej sytuacji.