Jak starać się o powrót do partnera?

Witam serdecznie, postaram się zwięźle opisać swoją sytuację. Po 3. latach zostawiła mnie kobieta, z którą pracuje w jednej firmie. Zrobiła to SMSem pisząc że nie jest szczęśliwa i ze przeprasza. Niestety popełniłem sporo błędów namawiając ją, dzwoniąc, pisząc szukając usilnie kontaktu, w końcu niestety również sugerując że kończę ze sobą nie widząc przyszłości bez niej, a tak naprawdę próbując zwrócić jej uwagę. Dopiero po przeczytaniu masy materiałów i zauważeniu samemu że to wszystko nie przynosi efektów tylko ja oddala zacząłem się zachowywać jak trzeba (neutralność, nie szukanie kontaktu, etc.). Kilka razy rozmawiając dała do zrozumienia że po tym jak ja wystraszylem potrzebuje czasu i ze może dopiero wtedy się odezwie. Moje pytanie - jak się zachować np. na codzień w pracy - czy zagadywac czasem na neutralne tematy aby nie stracić kontaktu i docelowo metoda małych kroków spróbować od nowa? Czy może właśnie o to chodzi żeby przez jakiś czas zupełnie się odciąć i czekać na jej ruch? Mam świadomość że i dla niej tak długi czas to nie jest nic i to wszystko dalej w niej siedzi... Wiem też że prezenty będą odbierane jako próba przekupstwa, ale co np. z takimi na konkretną okazję (święta, Mikołajki, urodziny?)? Zaczalem też swoją Zmianę (psychiczną i fizyczną) która będzie dla niej największym prezentem (chociaż wiem że powinienem i faktycznie robię to głównie dla siebie). Dziekuje z góry za opinie. Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana,

myślę, że praca nad sobą w obszarze psycho-fizycznym to dobry pomysł. Zalecałabym wsparcie psychoterapeutyczne, skupić się bardziej na sobie, tym samym zostawi pan więcej przestrzeni kobiecie, Chciałabym powiedzieć; "Jeśli coś kochasz, puść to wolno. Kiedy do Ciebie wróci, jest Twoje. Jeśli nie, nigdy Twoje nie było". Antoine de Saint-Exupéry (z książki Mały Książę).

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana Serdecznie,

Zacznę od tego, że miłość pojawia się jako produkt uboczny zajmowania się sobą...

Rozważyłabym samodoskonalenie się i skupienie się na sobie.
Zachęcałabym Pana by przede wszystkim zaufać sobie, zachowywać się naturalnie
i życzliwie względem byłej Partnerki.

Gdyby miał Pan życzenie takiej zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Panu żeby się udało!
irena.mielnik.madej@gmail.com