Jak nakłonić partnera do powrotu po rozstaniu?

Witam. Chodzi mi o poradę. Zerwała ze mną dziewczyna i powiedziała ze nie chce kontaktu ze mną. Bo ma dość tego wszystkiego. Zastanawiania się czy coś nie zrobię. Jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Ona nie chce całe życie być dla mnie matka kochanka itp. Ale pyta się znajomych o mnie. Ostatnio nawet sama do mnie napisała co słychać itp a dodam że po zerwaniu nie odpisywala itp byliśmy wiele lat razem. Powiedziała ze mnie kocha ale sama miłością nie da się żyć i trzeba to zakończyć bo mamy różne charaktery. Zaproponowałem jej żebyśmy poszli na terapie dla par to powiedziała ze nie bo nikt jej myślenia nie zmieni i nie będzie o swoim życiu opowiadać. A ostatnio mi kolega mówił ze jak się z nią widział to mówiła ze musi iść chyba do psychologa bo nie potrafi sobie poradzić ze sobą. Bardzo ja kocham i chciałbym być dla niej wsparciem. Dopiero to zerwanie otworzyło mi oczy co robiłem źle. Tylko teraz to ona mówi ze jest za późno bo mi nie wierzy. Jest uotporniona na moje gadki. Stwierdziła że ja się nie chce zmienić tylko postawić na swoim żeby wróciła a tak naprawdę nic się nie zmieni

Witam Pana,
wskazana jest psychoterapia par, w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, polega na modyfikowaniu dysfunkcjonalnych wzorów myślowych.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Ucieszyło mnie, że Pan i Pana (była?) Partnerka poszukujecie dla siebie optymalnego rozwiązania, związanego z wyzwaniem, dotyczącym Państwa relacji.

Pana Partnerka zerwała z Panem, dając Panu przestrzeń i równocześnie wskazówkę rozwojową, z którą może Pan coś zrobić..
Może Pan inspirować Dziewczynę do podjęcia terapii par, która Pan zaproponował (jednak wymagana jest na to otwartość i wyrażenie swojej zgody).
Skoro była Dziewczyna wyraziła opinię o wybraniu się do Psychologa, to może znaczyć, że dostrzega (też!) swój udział w pogorszeniu się Waszej relacji na tyle, że doszło do Waszego rozstania.

I słusznie!
Bo tylko będąc świadomym (również) swojej przyczynowości oraz odpowiedzialności za jakość relacji w związku, można relację odbudować i pogłębić.

Relacja partnerska jest relacją wymagającą nieustannej pracy oraz aktualizowania wzajemnego potrzeb/pragnień- a przede wszystkim umiejętnej komunikacji miedzy Partnerami.

Życzę, żeby się Państwu udało!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605