Problemy w relacjach ze starszą partnerką

Witam mam 25 lat i spotykamy się ze kobieta o 18 starszą i było miedzy nami dobrze ale zepsuło się od kiedy zacząłem być o nią zazdrosny ze jak chce ja pocałować to ona nie chce bo mi mówi ze ona się czuje jak szmata pierwsza lepsza ze jak chce się z nią kochać się a wczesniej tak nie było co mam zrobić żeby ona tak przestała o sobie myśleć

Witam,

Jest to trudna sytuacja dla Waszego związku. Myślę, ze warto jest na ten temat rozmawiać. Niech opowie jej Pan o tym jak się z tym czuje - ale nie obwiniając ją za jej zachowanie ale raczej mówiąc z perspektywy jak jest ważna i jak trudno jest Panu kiedy sama siebie nie akceptuje i odrzuca tym samym Pana. Nie wiem jak długo się spotykacie, ale być może jeżeli jest to świeży związek Pana partnerka potrzebuje oswoić się z myślą że jest z dużo starszym mężczyzną. Nadal nie wiele jest takich związków wokół i przez to może to wzbudzać w Pana partnerce lęk przed oceną.
Jeżeli poczujecie, że jest to problem dla Was nie do przeskoczenia spróbujcie udać się do specjalisty (psychoterapeuty), aby może przy pomocy kogoś obiektywnego rozwiązać Wasz problem. Nie czekajcie z tym zbyt długo. Z mojego doświadczenia zawodowego mam takie spostrzeżenia, że pary długo odkładają udanie się po pomoc, a w momencie gdy się decydują jest o wiele trudniej naprawić relację.

Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki,

Anna Mochnaczewska

Warto spokojnie i szczerze porozmawiać, dopytać, co się zmieniło, powiedzieć o swoich uczuciach i emocjach, dowiedzieć się o oczekiwania i potrzeby drugiej strony. Jeśli Państwo nie będą wiedzieli, co się między Wami dzieje, nie będą tez Państwo potrafili na to reagować. Jasna komunikacja i zaufanie jest podstawą związku, dlatego warto o to zadbać.