Wiadomości w telefonie do innej kobiety

Jestem bardzo zazdrosna o mojego męża. ostatnio w jego tel znalazłam smsy do innej kobiety, mówi że pisał z nią bo czuł się samotny że nawet jej nie zna i nigdy się nie spotkali. nie wierze mu w nic, wydaje mi sie że mnie zdradza, wszędzie chodzi z telefonem. jeszcze jak chodziliśmy ze sobą zdradzał mnie ze swoją byłą. mówi mi że teraz tak nie jest, że mnie kocha i jestem tylko ja.Mamy dwojkę dzieci. teraz jeździ w delegacje a ja odchodzę od zmysłów. co mam zrobic. proszę o pomoc.

Zachęcam do skorzystania z terapii małżeńskiej i przepracowania trudności dotyczących zaufania, bliskości, lojalności. Mam wrażenie, ze jeśli trudności w tym obszarze pojawiały się już wcześniej i nie zostały rozwiązane, to może być coraz trudniej rozwiązać je samemu wśród narastającej frustracji, złości, poczuciu osamotnienia. Psychoterapia pomoże Państwu rozpoznawać swoje uczucia, być uważnym na drugiego, a także jasno i bezpośrednio się komunikować, stawiać granice i brać odpowiedzialność za swoje zachowanie.
Może jednak się okazać, że mąż nie będzie miał motywacji do terapii i zmiany. Ostatecznie- skoro trudności pojawiają się na przestrzeni czasu- może mieć wtórne korzyści z tego i nie chcieć zrezygnować. Wówczas radzę psychoterapię indywidualną, która pozwoli Pani stawiać granice, czuć się bezpieczną i pewną siebie, poprawić samoocenę, a tym samym samopoczucie, a także relacje.

Witam, czy mąż zdradza czy nie można zbadać wariografem (ostatni program "Rozmowy w toku" pani Drzyzgi TVN). Proponuję nie śledzić męża, nie szukać w telefonie informacji, ponieważ fiksacja na tzw. zdradę prowadzi panią do silnej nerwicy. Macie dzieci i ciążą na Was dwojgu takie same obowiązki. Pani jest też odpowiedzialna za spokój w rodzinie. Jeżeli Pani stale będzie podejrzewać męża o zdradę, a on nie będzie się przyznawał to poziom Pani stresu będzie wzrastał. Efektem będą kłótnie i nieporozumienia. Proponuję być pogodną i zastanawiać się jak to osiągnąć. Podejrzenia są złym doradcą. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska

http://psychoterapie-szczecin.pl/