Specjalista od zaburzeń osobowościowych i rozwojowych z Trójmiasta

Szukam specjalisty od zaburzeń osobowościowych i rozwojowych z Trójmiasta - OS. DYSSOCJALNA i ZESP. ASPERGERA. Zależy mi na specjaliście z otwartym umysłem, który jest skłonny zmierzyć się z zaburzeniami nieprzejrzystymi i powikłanymi, zamiast wciskać napotkany przypadek do ściśle zaklasyfikowanej szufladki. Potrzebna jest długofalowa pomoc 38-letniemu mężczyźnie mieszkającemu w Gdańsku. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki!!! Pozdrawiam serdecznie! Asia
ponad rok temu

Witam, od około 10 lat diagnozuję i opiniuję osoby dorosłe z Zesp. Aspergera, jak również pracuję z nimi już prawię 15 lat. Wiem z własnego doświadczenia, że przy bardzo wysokim poziomie intelektualnym, osoby te mają bardzo nikłe zdolności interpersonalne i ogólnie społeczne. Wiem też, że w wyniku tego często cierpią na obniżony nastrój, lub wręcz depresję. Jednak nigdy nie spotkałam się z tym, by nadawać im diagnozę osobowości antyspołecznej czyli dyssocjalnej, gdyż cechy te wynikają zwyczajnie z charakteru zaburzenia Zespołu Aspergera. NIestety nie pisze Pani o jaką pomoc Państwu chodzi, czy o grupy wsparcia dla tych osób, czy o terapię indywidualną? W razie czego proszę o kontakt telefoniczny, służę podpowiedzią. Pozdrawiam Beata Jaszczak