Czy możliwe jest zaburzenie psychiczne u 53-latki?

Jedzenie późnym wieczorem przed telewizorem jest momentem wyczekiwanym od paru godzin jako coś bardzo przyjemnego .Jem tyle aż poczuje ból w żołądku . Rano sprawdzam ile przytyłam. Czy to jest choroba o podłożu psychicznym.

Droga Pani,
dla choroby psychicznej nie ma ograniczeń wiekowych. Ale dopiero po wizycie u specjalisty można będzie stwierdzić czy to już choroba czy zaburzenie czy tylko tendencja w kierunku choroby. Faktem jest, że jeżeli Pani zauważyła zmiany w swoim funkcjonowaniu, które nie są korzystne dla Pani rozwoju to warto zwrócić się na konsultację do psychologa. Im dłużej Pani będzie trwać w tym nawyku tym gorsze będą skutki na Pani zdrowie fizyczne i psychiczne. Dodatkowo, naukowcy potwierdzają, że wpływ bodźców z mediów (komputer, telefon, telewizor) oddziałują na ośrodek głodu i sytości, który znajduje się w mózgu. Stąd osoba może mieć kłopoty z oczytaniem czy jest głodna czy nie. Jednak to wymaga konkretnej weryfikacji w Pani sytuacji.

Z wyrazami szacunku,
Viktoria Kondratiuk

Witam, aby zastanowić się nad przyczyną pojawienia się zachowania, porozmawiać więcej na ten temat i dostosować formę pomocy proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, lekarzem psychiatrą. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl