Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witam,
zaburzenia rozwojowe w okresie adolescencji (Pani dziecko będzie w tej fazie profilu rozwojowego za 2-3 lata, to jest okres dojrzewania, zachodzą zmiany biologiczne, psychologiczne i społeczne), to wszysto jest obciążające dla organizmu dziecka i moze spowodować zaostrzenie się objawów Zespołu Aspergera - w związku z tym wymaga leczenia, ponieważ problemy jeszcze bardziej mogą być dysfunkcjonalne w dorosłości.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam, proszę porozmawiać na temat dziecka z psychologiem dziecięcym jeżeli chce Pani wiedzieć więcej na temat dalszego rozwoju, jak pomóc dziecku w uzyskaniu optymalnego funkcjonowania. Proszę skorzystać z pomocy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ponieważ jak dziecko będzie funkcjonować w życiu dorosłym zależy od wielu czynników. Przesyłam link do ciekawej strony: http://niegrzecznedzieci.org.pl/, http://niegrzecznedzieci.org.pl/asperger/specjalnie-dla-doroslych-z-zespolem-aspergera/przygotowanie-do-doroslosci/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty