Jaki poradzić sobie z pyskujący 16-latkiem?

Mam problem z synem ma 16 lat. Pyskuje bez pytania wychodzi mi z domu. W nocy.ucieka mi przez okno gdzie muszę go pilnować i nocy nie przesypiam. Już brak mi siły do niego nie wiem co robić. Tym bardziej że nic mu nie brakuje bo ma wszystko.

Dzień dobry. Okres dojrzewania to czas dynamicznych zmian biologicznych i poznawczych. Jest to czas bardzo kosztowny i trudny dla młodych ludzi. Rolą dorosłych jest odpowiednie wsparcie i umożliwienie kształtowania się tożsamości dziecka. Jeżeli nie czuje się Pani wystarczająco przygotowana do tej roli, polecam skorzystanie z pomocy psychologa w zakresie konsultacji wychowawczych. Zapewniam Panią, że rodzice korzystający z podobnej oferty ze zdumieniem odkrywają jak niewiele trzeba zmienić, aby ich dzieci znowu poczuły się dobrze i sytuacja wróciła do normy. Proszę przy doborze specjalisty zwrócić uwagę na doświadczenie w tym własnie obszarze. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Dzień dobry, warto zarejestrować się do psychologa, poznać powody jego zachowań. Mogą być naprawdę różne. Być może przyczyna jest właśnie w tym że ma wszystko. Proszę się zastanowić czy ponosi jakieś konsekwencje kiedy zdecyduje się na niedozwolone zachowania? Jednak obawiam się, że pomoc specjalisty będzie niezbędna.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, Pani syn jest w okresie dojrzewania, na granicy dorosłości. Jest to czas dużych zmian rozwojowych, chwiejności emocjonalnej, drażliwości, silnej potrzeby podkreślania swojej niezależności. To także trudny okres dla rodziców. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, porozmawiać o swoich wątpliwościach, zachowaniach syna które Panią niepokoją. Przesyłam link do ciekawego artykułu: http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU5775
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl