Do jakiego specjalisty miałabym się jeszcze udać?

Dzień dobry, mam 21 lat i od 6 miesięcy dzieje się ze mną coś złego. Zaczęło się od jednostronnego bólu głowy o charakterze pulsująco-uciskającym, wraz z nim pojawiły się szumy uszne. Po tygodniu kiedy ból sam ustał zaczęłam mieć inne objawy, tj. zawroty głowy, pisk tylko w lewym uchu, uczucie bujania się, nudności, cały czas przez oczy mi przechodzą różne nitki, kropki, błyski, jak spojrzę na niebo albo coś jasnego to całe pole widzenia mi błyszczy, mieni się, natomiast w nocy praktycznie nic nie widzę. Do tego mam dziwne uczucie w głowie tak jakby coś się w niej działo (jakby ciarki). Byłam u wielu specjalistów, miałam robione takie badania jak: tomografia komputerowa głowy, rezonans magnetyczny głowy, badania dna oka, VNG, EEG, sprawdzanie błędnika, badania słuchu i ucha wewnętrznego, badania krwi. Wg specjalistów wszystko wyszło w porządku (RM wykazał konflikt naczyniowo nerwowy ale wg neurologa i neurochirurga to nic złego, jest to wada wrodzona która nie ma wpływu na to jak się czuje). Wszystko to trwa już pół roku, dzień w dzień 24h na dobę i nie wiem co mam już robić. Do jakiego specjalisty miałabym się jeszcze udać, jakie badania miałabym jeszcze wykonać? Bardzo mnie ten stan męczy i stresuje. Będę wdzięczna za pomoc.

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to znaczy,
że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne.
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu,
przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Objawy, które Pani opisuje wskazują na zaburzenia
nerwicowe.
"Ciarki', o których pani wspomina, to parestezje,
a objawy zmysłowe, takie jak ,,nitki, kropki, błyski",
to raczej derealizacja, czyli zaburzenie dysocjacyjne,
które wyzwala się w okresach bardzo dużego stresu
niechcianych emocji, traumatycznych wydarzeń
i / lub pod wpływem silnych lęków.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
lub psychoterapię.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl