Co powoduje stan podgorączkowy od 10 miesięcy?
Pomocy. Od 10 miesięcy ciągle mam stan podgorączkowy (37-37,5) i od tego czasu towarzyszy mi złe samopoczucie, ciągłe uczucie dreszczy. Miałam masę badań, w tym rezonans głowy, prześwietlenie płuc, USG jamy brzusznej, mocz, krew, hormony, wskaźniki stanów zapalnych i inne których nazw nawet nie znam. Wszystkie w normie. Skierowano mnie do psychiatry. Od 6 lat leczę się na bezsenność, ale 2 lat czuję się stosunkowo dobrze. Psychiatra stwierdził, że takie objawy nie pasują do mojego przypadku.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jeżeli wyniki badań są w porządku, to opisane przez Panią objawy
mogą mieć podłoże emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Przyczyną Pani dolegliwości mogą być przeżywane emocje,
stres, zaburzenia nerwicowe...
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Jeżeli chodzi o problemy ze snem, to bezsenność ma najczęściej
podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
nerwice, lęki, depresja lub przykre czy nawet traumatyczne
doświadczenia z przeszłości, również z okresu dzieciństwa.
Zapewne wie Pani o tym, że żadne leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła
Pani bezsenności i innych dolegliwości i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
zdrowy, spokojny sen, a także uporać się z pozostałymi
dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl