Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki suplement diety dla kobiet w ciąży?

Dzień dobry, Jaki suplement dla kobiet w ciąży jest najlepszy? Jestem obecnie w 16 tygodniu ciąży i od miesiąca przyjmuję folik 2/3 mama (wcześniej przyjmowałam folik 1 mama). Jestem zdrowa, morfologia i pozostałe badania są w normie. Staram się utrzymywać zróżnicowaną dietę, jednak praktycznie nie jem ryb, dodatkowo jest zima więc warzywa i owoce też są słabej jakości. Boję się, że nie dostarczam wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do rozwoju dziecka. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Dzień dobry. W Pani stanie zawsze dobrze jest skonsultować wszelką suplementację z lekarzem. Dobierze on odpowiedni preparat na podstawie szczegółowego wywiadu oraz wyników badań. Z informacji, które Pani podaje, w Pani przypadku suplement taki powinien zawierać przede wszystkim kwasy omega-3 (z uwagi na deficyt ryb w jadłospisie), a większość dostępnych na rynku je zawiera.

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
0

Witam. Suplementację powinien ustalić lekarz. Proszę tego nie robić na własną rękę. Pozdrawiam, Anna Zielińska, Poradnia Dobry Dietetyk Mikołów i Chorzów

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy