Jaki wpływ ma antykoncepcja doustna na zaburzenia układu krzepnięcia?

Witam serdecznie. Mój brat choruje na trombofilie, ja robiłam badania w związku z tym i jedyne co mi wyszło, to obniżony poziom białka S. jakie są możliwości antykoncepcji w takim wypadku? Nie wiedząc wcześniej o tej dolegliwości, brałam tabletki przez parę lat. Nie miałam żadnych objawów. Usg żył w normie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie

Zaburzenia układu krzepnięcia krwi (w tym niedobór białka S) stanowią bezwzględne przeciwwskazanie do stosowania doustnej antykoncepcji. Przyjmowanie tych preparatów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powikłań zakrzepowo-zatorowych.