Jakich problemów możemy się spodziewać u naszego dziecka?

Witam, jestem w ciąży w 30 tc, przypadkiem podczas pobytu w szpitalu i wykonania usg zdiagnozowano u mojego dziecka: częściowa agenezja, ścieńczenie części ciała modzelowatego w części ogona oraz płata. Czapa 3mm; widoczna przegroda jamy przeźroczystej 2x3mm Proszę o informację czego i jakich problemów możemy się spodziewać u dziecka? Lepiej być przygotowanym na gorsze opcje i się miło zdziwić niż odwrotnie a lekarze za dużo nam nie mówią. Pozdrawiam

Proszę rozmawiać z lekarzami, który opisują takie zmiany podczas badania USG.
Możliwe są przypadki agenezji ciała modzelowatego bez występowania znacząco nasilonych objawów neurologicznych, takich jak mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, upośledzenie umysłowe czy padaczka, gdzie nierzadko dopiero w okresie dojrzewania ujawniają się pierwsze zaburzenia zachowania, rozumowania, interakcji społecznych czy koordynacji ruchowej lub nadwrażliwości na dotyk.
Z uwagi na możliwość wpływania na powstawanie nowych obwodów neuronalnych poprzez intensywną stymulację mózgu dziecka nauką, odpowiednio wcześnie wprowadzone ćwiczenia umysłowe mogą w pewnym stopniu pozwolić na zahamowanie progresji zaburzeń neurologicznych towarzyszących agenezji ciała modzelowatego.