Jakie badania powinnam wykonać aby znaleźć przyczynę?

Witam od dłuższego czasu mam problem z poceniem się w nocy. Budzę się mokra od głowy po kolana, zrezygnowałam już z piżam, śpie nago jednak zmienia to tylko tyle że nie przebieram się w nocy. Często budze się również z przyspieszonym rytmembserca, uspokaja się po ok minucie. Jakie badania powinnam wykonać aby znaleźć przyczynę? Mam 35lat.

Szanowna Pani,

symptomy mogą być spowodowane wyobrażeniami sennymi, których może Pani nie pamiętać, w wyniku przeżywania, odczuwania różnych emocji w ciągu dnia. Z byt mało danych Pani podaje - możliwe, że przed snem analizuje Pani sytuacje, które wydarzyły się w ciągu dnia lub jakieś stresujące przeżycia dotyczące spraw bieżących., czy te które były lub będą, dotyczy to treści myśli płynących w umyśle. Jednak aby potwierdzić podłoże psychogenne, wskazane jest wykluczenie czynnika somatycznego, w związku z tym zalecana jest konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu i szczegółowa diagnostyka. Pomocna będzie też konsultacja psychologiczna, która umożliwi holistyczne podejście do problemu poprzez szczegółowy wywiad kliniczny i dodatkową diagnostykę oraz wsparcie psychoterapeutyczne, proszę rozważyć taką formę pomocy będzie Pani mogła zrozumieć swoje emocje, zachowanie, sposób myślenia w określonym kontekście, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś