Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania powinnam wykonać aby znaleźć przyczynę?

Witam od dłuższego czasu mam problem z poceniem się w nocy. Budzę się mokra od głowy po kolana, zrezygnowałam już z piżam, śpie nago jednak zmienia to tylko tyle że nie przebieram się w nocy. Często budze się również z przyspieszonym rytmembserca, uspokaja się po ok minucie. Jakie badania powinnam wykonać aby znaleźć przyczynę? Mam 35lat.
KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu

Menopauza a ryzyko chorób serca

Objawy występujące u kobiety w okresie menopauzy są wynikiem zmian hormonalnych. W tym czasie zwiększa się również ilość czynników ryzyka zachorowania na wiele chorób. O powiązaniu menopauzy z chorobami serca, opowiada prof. Wojciech Drygas.

Szanowna Pani,symptomy mogą być spowodowane wyobrażeniami sennymi, których może Pani nie pamiętać, w wyniku przeżywania, odczuwania różnych emocji w ciągu dnia. Z byt mało danych Pani podaje - możliwe, że przed snem analizuje Pani sytuacje, które wydarzyły się w ciągu dnia lub jakieś stresujące przeżycia dotyczące spraw bieżących., czy te które były lub będą, dotyczy to treści myśli płynących w umyśle. Jednak aby potwierdzić podłoże psychogenne, wskazane jest wykluczenie czynnika somatycznego, w związku z tym zalecana jest konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu i szczegółowa diagnostyka. Pomocna będzie też konsultacja psychologiczna, która umożliwi holistyczne podejście do problemu poprzez szczegółowy wywiad kliniczny i dodatkową diagnostykę oraz wsparcie psychoterapeutyczne, proszę rozważyć taką formę pomocy będzie Pani mogła zrozumieć swoje emocje, zachowanie, sposób myślenia w określonym kontekście, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy