Jakie badanie mogłabym zrobić?

Witam. Od ponad roku mam objawy, które występują u chorych na cukrzycę: wzmożone pragnienie, częste oddawanie moczu, nagłe osłabienia (drżenie rąk, niepokój, silny głód), zmęczenie i senność (również po posiłku), powolne gojenie się ran, zaburzenia w oddychaniu. W najbliższym czasie planuję się przebadać pod kątem cukrzycy, ale pojawia się jeszcze myśl, że problem może leżeć w układzie nerwowym. Sztywność mięśni, drżenie ciała po spożyciu alkoholu, zawroty głowy. Choruję na nerwicę i objawy mogą brać się stąd, ale pójdę również do neurolog. Nie wiem tylko jakie dokładnie badanie wybrać, aby dowiedzieć się o ewentualnych chorobach. Czy mogłabym prosić o poradę? :) Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka diabetologiczna - natychmiastowa oraz konsultacja neurologiczna i leczenie "nerwicy" metodą psychoterapii - wysoką skuteczność wykazuje paradygmat poznawczo - behawioralny.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś