Jakie badania wykonać przy szukaniu przyczyn niedowagi?

Witam, Mam 18 lat, jestem chyba zbyt szczupły... Ważę ok 65 kg przy 177 cm wzrostu. Myślałem o zrobieniu badań tj. badanie krwi, TSH 3-gen, być może na poziom testosteronu? Nie wiem jakie badania mogę jeszcze zrobić, żeby sprawdzić czemu nie mogę przytyć przy normalnym spożywaniu posiłków (mam duży apetyt). Proszę o pomoc

Najlepiej udac się po poradę do lekarza rodzinnego lub do endokrynologa. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu będzie mógł wskazać badania konieczne do wykonania. Przyczyn niedowagi, podobnie jak otyłości, może być kilkadziesiąt.

Witam. Warto było by zrobić TSH, ft#, ft4, przeciwciała przeciwko tarczycy anty TPO i anty TGTRAb, USG tarczycy - to tyle jeśli chodzi o tarczycę. dodatkowo glukoza na czczo i testy w kierunku celiakii. Tak, więc widzi Pan, że przyczyn w trudności w przytyciu może być dużo. Warto z lekarzem pierwszego kontaktu ustalić plan działania. A w pierwszej kolejności zweryfikować czy kaloryczność Pana diety jest rzeczywiście odpowiednia żeby przytyć. Często pacjenci z niedowagą mimo, że wydaje im się że dużo jedzą to jest za mało. Warto też ćwiczyć, aby zwiększyć masę mięśniową - wzrasta wtedy ogólna masa ciała.