Jakie ćwiczenia wykonywać z dzieckiem cierpiącym na garb krzywiczy?

Witam garb krzywiczy 7,5miesiąca 10,5kg 80+cm synuś szybko rośnie(mleko modyfikowane) od 2tygodni siada(jeszcze z moją pomocą) pojawił się garb (lędźwie) co robić? jakie ćwiczenia? ile witaminy d?(mam w twistach 400) proszę o szybką odp. grazia91@op.pl 782448737

Witam serdecznie. Po pierwsze w razie wystąpienia tego objawu jako powikłania krzywicy stosuje się witaminę D3 w specjalnie dobranych ilościach w/g zaleceń swojego pediatry. W tym momencie trudno mówić o jakichkolwiek ćwiczeniach ze względu na wiek dziecka. Proszę skonsultować się z ortopedą dziecięcym.

lepiej przyswajalną witaminą jest D3 w kroplach np Vigantol lub Devikap, co do ćwiczeń warto skonsultować się z rehabilitantem lub ortopedą