Jakie działanie ma imbir?

Czy imbir może działać pobudzająco? W sensie czy można pić herbatę z imbirem wieczorem przed snem? Wczoraj wypiłam kilka szklanek herbaty z cytrusami i imbirem w ciągu dnia, przed snem też. I miałam "białą noc" ...pozdrawiam

Dzień dobry,

imbir wykazuje działanie przeciwzapalne, a efekt nieprzespanej nocy uzyskała Pani zapewne poprzez wypicie zbyt dużej ilości czarnej herbaty - to ona utrudnia spanie - ma podobny mechanizm działania do kawy.

Pozdrawiam