Jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Marfana?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące genetyki. Z moim mężem staramy się o dziecko. Wiem, że jego ojciec cierpi na rzadki syndrom Marfana (u mojego męża syndrom ten został wykluczony przez lekarzy). Chciałam zapytać, czy nasze dziecko może zostać obciążone genetycznie tym schorzeniem? Czy istnieje możliwość badań prenatalnych wykluczających syndrom? Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Dziedziczenie jest autosomalme dominujące to oznacza iż Pani mąż gdyby dostał gen od ojca to byłby chory jeżeli go nie ma to ryzyko u dziecka jest takie jak w populacji dr novo