Jakie jest ryzyko, że to może być ciąża?

Witam mam pytanie czy podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych może byś mrowienie w cyckach Mam problem 27 grudnia miała okres w siedmiodniowej przewie tabletek Mycrogynon21 30 grudnia miałam zacząć nowy listek tabletek i wziasc pierwszą tabletkę nie stety nie wzięłam wzięłam dopiero 3 stycznia i tego dnia dostałam okresu okres trwał tylko jeden dzień 4 stycznia też wzięłam tabletkę a wieczorem uprawiałam sex bez spuszczania do środka .zostało mi jeszcze 3 tabletki do końca listka dzisiaj zrobiłam test wyszedł negatywny Jest ryzyko że to może być ciąża

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanym przez Panią przypadku istnieje ryzyko ciąży z uwagi na nieregularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Przerwa w przyjmowaniu tabletek nie powinna być dłuższa niż siedem dni. Jeśli tak się dzieje, ochrona antykoncepcyjna zostaje zaburzona i należy stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne w celu uniknięcia ciąży. Takie postępowanie oznacza bowiem pominięcie kilku tabletek z pierwszego tygodnia i stwarza to ryzyko zajścia w ciążę.

Proszę powtórzyć test ciążowy z moczu bądź oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej we krwi. Jest to konieczne zanim zdecyduje się Pani rozpocząć kolejne opakowanie pigułek antykoncepcyjnych.

Odpowiedzi ekspertów na pytania o podobnej tematyce znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpoczecie-nowego-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpoczecie-nowego-listka-tabletek-ovulastan-4-dni-pozniej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieprawidlowe-rozpoczecie-nowego-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.