Jakie jeszcze badania powinnam wykonać?

Dzień dobry, przez rok przytyłam ok 15 kg, przy wzroście 160 cm zawsze waga wynosila 58-60 kg. W ciagu roku waga wzrosła do 75 kg. Mam 36 lat. Mniej wiecej od pol roku odzywiam sie bardzo zdrowo, 5 malych posiłków, co 3 godz. Jem sporo warzyw i owoców. Tylko chude mięso. Nie jem nic co zawiera gluten i laktozę, odstawilam pieczywo biale oraz inne produkty mączne. Zamiast mleka pije napoje mleczne. Staram sie pic 2 litry wody mineralnej. Nie pijam napojow słodzonych, ani gazowanych nawet tych bez cukru. Slodyczy nie jadam bo ich nigdy nie lubilam. W ogole mniej więcej od roku nie mam apetytu, wiec tycie przy zmniejszeniu kaloryczności jest jakims odstępstwem od reguły. Nie łykam tabletek antykoncepcyjnych ani antydwpresantow. Staram się ruszac, biegam na biezni ok 45 min dziennie. Waga nadal rośnie. Zrobilam sobie wszelkie badania hormonalne, wszystko w normie oprocz lekko podwyższonego testosteronu. Nieznacznie podwyzszona jest rowniez lipaza. Testy na cukrzyce również w normie. Wypróżniam sie bez problemów, codziennie. Bylam badana ginekologicznie i takze wszystko ok. Naprawdę załamuje juz ręce, a co najgorsze załamuja je rowniez lekarze. Naprawdę nie wiem juz gdzie szukać powodu szybkiego wzrostu wagi. Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Pod jakim kątem się badać? Dziekuje za poradę

Dzień dobry,
rozumiem, że w tych badaniach, które Pani wykonała były także badania TSH, FT3 i FT4?
Nie tyje Pani z powietrza, coś jest nie tak. Ja ze swojej strony jako dietetyka mogę przeanalizować Pani dietę. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk

Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/
Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668