Jakie leki mam stosować na ropną infekcję?

Dzien dobry. Od sylwestra trzymała mnie choroba. Zaczęło się od bolu gardla i uczucia ropy w gardle jak zawsze u mnie. Tej ropy nie ma ale ja czuję. Doszedł kaszel,duży katar,bardzo silny bol zatok i 1 dniowa gorączka. Dziś czuje się okej,został kaszel i nieszczesna ropa. Nic nie widać ale czuję jakby było jej mnóstwo. Przez to nie mam apetytu bo ropa mi wszystko maskuje. Co moge zrobić z domowych sposobów lub jakie leki bez recepty mogę kupić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo przykro nam, że odczuwa Pani takie dolegliwości. Objawy, o których Pani wspomniała na pewno zaburzają prawidłowe funkcjonowanie każdego dnia. Nie napisała Pani, czy konsultowała to z lekarzem internistą oraz, czy był zlecany test w kierunku Covid-19. Dolegliwości, takie jak silny ból zatok, kaszel, ból gardła, czy zaleganie flegmy, gęstej wydzieliny w gardle, mogłyby świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Oczywiście, wcale nie musiało dojść do wspomnianej infekcji, a źródłem Pani choroby mogą być inne wirusy, bądź bakterie.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie określić przyczynę Pani problemów zdrowotnych oraz ocenić ogólny stan zdrowia. Zalecamy więc wizytę u lekarza rodzinnego, aby mógł on dokładnie przeprowadzić badanie oraz dobrać właściwe leczenie.

Aby złagodzić objawy, można by było zastosować leczenie objawowe, czyli między innymi wspomóc się inhalacjami z soli fizjologicznej, sprejami obkurczającymi śluzówkę nosa, syropem przeciwkaszlowym, czy suplementacją witaminą C i cynkiem.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczne-sposoby-na-przeziebienie

https://portal.abczdrowie.pl/jak-odroznic-grype-od-przeziebienia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.