Czy to może być powiązane z zatokami?

Witam od ok. roku mam migreny na jedną stronę głowy które powtarzają się w równych odstępach czasu , rano mam czesto zółta flegme która spływa z zatok, zaczęlo się to od choroby którą zaraziłem się na wakacjach, leciała mi ropa z nosa zólta lub zielona okropny kaszel, Antybiotyk który był przepisany prawie nic nie pomógł, prześwietlenie płuc nic nie wykazało a od tej pory mam wlasnie takie objawy. Czy moze byc to coś związane z zatokami?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

zalecamy konsultację stacjonarną u lekarza laryngologa, który po dokładnym badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu i ewentualnym rozszerzeniu diagnostyki.

W pierwszej kolejności należałoby wykonać tomografię komputerową zatok. Tylko tak precyzyjne badanie obrazowe będzie mogło wykluczyć lub potwierdzić wszelkie nieprawidłowości w obrębie zatok.

Możliwe, że w wyniku wcześniej przebytych infekcji górnych dróg oddechowych rozwinęły się torbiele lub polipy, które mogłyby dawać podobne dolegliwości. W przypadku wykrycia którejś ze zmian, lekarz specjalista może zdecydować o operacyjnym usunięciu, aby poprawić jakość życia.

Ponadto, wspomniane bóle migrenowe mogły nałożyć się w czasie z chorobą zatok i nie mieć związku z aktualnym stanem zdrowia. Jednakże w przypadku braku poprawy proponujemy również konsultację z lekarzem neurologiem, który będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

https://portal.abczdrowie.pl/torbiele-retencyjne-zatoki-szczekowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.