Dlaczego mam te bóle głowy i oczu?

Przez około tydzień mam bóle głowy i oczu, czasami mrowienie przy skroniach i pod oczami. Codziennie ciężko mi funkcjonować bo czuję napięcie oczu a jeszcze gorzej przy pochyleniu głowy. Często zamykam oczy a jak leżę ostatnio o jest lżej. Z zasypianiem już powoli sobie radzę bo wcześniej nachodziło światło i czułam rozpieranie oczu, szybkie bicie serca są zrywałam się z łóżka. Przy nosie odczuwam ucisk, temperatura ciała się waha od 36°C do 37 C°. Mam też suche gardłom Objawy nawracają z różnymi siłami. Trudno mi stwierdzić co mi dolega, boje się że to przez długie nadużywanie smartfona w tym gry, że mogło mi coś poważnie zaszkodzić. U okulisty byłam nie miałam głębszych badań a z tego co wiem z plamką żółtą jest w porządku. am około - 4dioprii ja każdym oku. W poniedziałek idę do lekarza rodzinnego.Czy mam powody do obaw? Martwię się o zdrowie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W pierwszej kolejności warto zachować spokój, gdyż wzmożone napięcie może nasilać lęk o zdrowie oraz pogarszać samopoczucie.

Aby odnaleźć dokładną przyczynę takich dolegliwości, należałoby wykonać pewną diagnostykę oraz przeprowadzić konsultację z lekarzem laryngologiem oraz neurologiem. Bez badania przedmiotowego oraz analizie wszystkich wyników badań, trudno jest ocenić Pani stan zdrowia.

Warto na wstępie wykonać tomografię głowy i zatok wraz z kontrastem. Takie postępowanie pozwoli na uchwycenie nawet najmniejszych zmian, jak: torbiele, guzy, czy polipy, które mogłyby dawać podobne objawy.

Istnieje również przypuszczenie, że długotrwała pozycja przy użytkowaniu telefonu mogła pośrednio przyczynić się do takiego stanu lub spotęgować te dolegliwości.

Proponujemy zatem wizytę stacjonarną u specjalisty, który precyzyjnie określi kroki dalszego postępowania, aby poprawić Pani stan zdrowia i obniżyć dyskomfort.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/aura-migrenowa

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

https://portal.abczdrowie.pl/zatoki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.