Jakie leki zastosować na lęk przed ludźmi i pracą?

potrzebuje porady z ktorrj tej grupy lekow citalopram, escitalopram, flouokstetyna, paroksetyna, sertralina, wenlafaksyna z tej grupy lekow ktore sa najbardziej skuteczne na lek przed ludzmi przed praca, strach i maja najmniej skutkow ubocznych .

Objawy, które Pan wymienił spotykane są w tzw. fobii społecznej (nerwicy społecznej), gdzie człowiek unika sytuacji, w których może być oceniany przez otoczenie. Unika kontaktu z nieznanymi osobami czy wystąpień publicznych. Często wynika to z przekonania o własnej nieatrakcyjności lub z obaw, że może np. zacząć się zacinać-jąkać, zaczerwienić, drżeć czy nadmiernie pocić się. Występuje ona u ok. 3% populacji.
Proponuję wypełnić sobie Skalę lęku społecznego Leibowitza (The Leibowitz Social Anxiety Scale – LSAS) czyli tzw. Test Leibowitza, który odpowie na pytanie czy jest to fobia społeczna (http://psychiatra.bydgoszcz.eu/publikacje-dla-pacjenta/zaburzenia-lekowe/test-na-fobie-spoleczna/), Gdyby okazało się, że to jest właśnie fobia społeczna wówczas trzeba wiedzieć, że podstawowym leczeniem będzie psychoterapia. Najczęściej stosuje się psychoterapię behawioralno-poznawczą, w ramach której pacjenta uczy się prawidłowego reagowania, prawidłowych wzorców zachowań w sytuacjach stresujących, oswaja z bodźcami wywołującymi przykre objawy itp. Farmakoterapia może odgrywać jedynie rolę wspomagającą. Same leki nie wystarczają. Na pewno warto nawiązać kontakt z psychoterapeutą.