Jakie moga być przyczyny ciągłej czkawki?

Od ok.2 miesiecy mam czkawke, ktora pojawia sie codziennie kilka razy. Czasami jest jednorazowa(jedno czkniecie)a nie raz trwa dluzej tak ok.minuty.Lekarza zlecil mi badania:morfologie z rozmazem i tsh.Wyników nie widziałam na oczy ale doktor powiedzial ze mam wysokie tsh a morfologia wyszla slaba bo mam mala ilosc hemoglobiny.Zadne leki narazie nie pomogly.Mam nadzieje ze tutaj dowiem sie jakie moga byc przyczyny mojej ciaglej czkawki a czytalam ze czasami jest ona przyczyna groznych chorob.

Czkawka wynika z podrażnienia nerwu przeponowego. Diagnostyka jest często żmudna i musi być prowadzona przez lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę zgłosić się do pulmonologa.