Jakie mogą być przyczyny zgagi i chrypki?

Witam serdecznie od ponad dwóch miesięcy mam następujące objawy...zgaga ,cofanie się treści żołądkowej do przełyku,chrypka zwłaszcza rano,chrząkanie,uczucie przeszkody w przełyku,dość często treść żołądkowa spływa do jamy ustnej i "po zębach"...,stosowałam OMEPRAZOL MAX przez 14 dni (nie było poprawy),teraz na przemian przyjmuję GASTROTUSS i ESOXX ONE na noc...bardzo proszę o zdiagnozowanie w/w dolegliwości i wskazanie odpowiednich leków....POZDRAWIAM SERDECZNIE

To typowe objawy choroby refluksowej przełyku, wywołanej nieszczelnością zwieracza wpustu żołądka. Sugeruję wykonanie gastroskopii i testu w kierunku H. Pylori. Najczęściej dolegliwości nasilają konkretne produkty w diecie (np. zboża, białka mleka), ponadto kawa i papierosy. Proszę zrewidować dietę, wyeliminować składniki, po których czuje się Pani gorzej. Jeżeli chodzi o leki, powinna Pani kontynuować przyjmowanie omeprazolu w dawce 40 mg lub zmienić go na inny lek z tej grupy (np. emanera).