Jakie powinno być postępowanie z pacjentem onkologicznym?

Mój tata 72 l. Ma zdjagnozowany nowotworór JG z tym ze dwukrotna kolonoskopia nie potwierdziła tej diagnozy. Za pierwszym razem powiedziano ze wycinek był pobrany z martwej tkanki a drugi wynik tez jest napisane " mikroskopowo widoczne małe fragmenty prawidłowej błony śluzowej jelita grubego " Ostatni opis TK w miąższu obu płuc niezbyt liczne guzki podejrzane o przerzuty : seg 8 pl - 8 mm Seg 4 pl - przywnekowo 5 mm Seg 9 pp- 3 mm Seg 6.9 pp - 5 mm Guzek 29 mm prawego płata tarczycy Rozległy guz miednicy mniejszej ok 94x66x73 mm zapewne wychodzący z essicy nacieka górną ścianę pęcherza moczowego, naczynia biodrowe zewnętrzne lewe dolną część mięśnia biodrowo lędźwiowego oraz moczowod lewy powyżej skrzyżowania z naczyniami biodrowy. Liczne powiekszone węzły chlonne największy 13x18 mm nad guzem. Wodonercze nerki lewej moczowod powiększony nad guzem do 14 mm. Gruczoł krokowy 50x35 mm Węzły chłonne przyaortalne do 10 mm Struktury kostne bez zmian Wątroba i sledzinna prawidłowej wielkości Torbiel prosta 10 mm nerki prawej Wykonano tacie nefrostomie. Lekarz powiedział ze tata nie kwalifikuje się do zabiegu odesłał do onkologa. Jesteśmy umówieni na przyszły tydzień. Moje pytania są następujące : 1. Co oznaczają te wszystkie mm , że tam gdzie w opisie nie napisali ze jest prawidłowo tylko jakiś rozmiar w mm to znaczy ze to wszystko to nowotwór ? 2. Dlaczego drugi raz wykonana kolonoskopia z wycinkiem i histopatologia z JG nic nie wykazuje ? Może lekarz się myli i to nie jest Rak Jelita tylko pęcherza moczowego. Dodam że tacie od dłuższego czasu wychodzą skrzepy krwi z moczem i nie udaje mu się zdarzyć do toalety przez parcie na pęcherz. Do tego od kilku dni ma prawie cały czas czkawke . Najgorsze w tym wszystkim jest to ze tata ma silną anemię i cały czas hemoglobina spada do poziomu ok 6. Tata najchętniej by chciał żebym go wozila do szpitala na przetoczenie krwi i kroplowke bo po nich ma więcej siły. O żadnej chemii nie chce słyszeć bo mówi ze by go zabiła. Co ja mam właściwie robić ? Jak mu pomóc ? Czy można tak pacjenta wozic do szpitala na krew i kroplowki przy takiej anemii ?

Anemizacja jest charakterystyczna dla guzów jelita grubego. Opisano możliwe przerzuty rozsiane.
Nie zawsze w kolonoskopii udaje się uchwycić guz. Może lokalizować się na zewnątrz światła jelita, stąd jego widoczność tylko w TK.